Skills
Arts & Design
76
Food & Baking
59
Ceramics & Handicraft
43
Home & Garden
46
Beverages & Tastings
36
Nature & Outdoor
42
Textile crafts
32
Health & Beauty
25
Dance, Music & Theatre
10
Languages
3
Under den här workshopen går vi igenom grunderna i origami och skapar flera olika former tillsammans. Fokuset ligger på tredimensionella geometriska former och det finns fina papper på plats i ett brett utbud av färger.
Efter att vi gått igenom origamins grunder finns det utrymme och material för att skapa vidare med större frihet.
Please note
Allt material ingår och det finns möjlighet att köpa fina papper på plats så du kan ta med dig hem för att fortsätta skapa.
You'll learn
Malin Karlstedt
Since 2018
Jag är utbildad förpackningsutvecklare med många år i branchen. Mitt specialistområde är färg och form och att få idén till produkten att bli rätt på hyllan eller hos konsumenten. Drivkraften att hitta nya ideer och sprida den till andra finns alltid där! Att få skapa med händerna är ett sätt för mig att få utlopp i min kreativitet. Jag letar ständigt efter nya material och möjligheter. Jag älskar att lära ut och inspirera andra till att skapa!
2h
Hosted in Swedish or English
4 - 11 participants
Snacks included
Material included
Safety measures
Keep a safe physical distance between yourself and other people. When you meet your host(s) and other guests, don't shake hands or hug – try a no-contact greeting instead.
Cancellation policies